Praktyczna nauka zawodu w klasie I i II wynosi 2 dni w tygodniu,

w klasie III 3 dni w tygodniu.

Znalezienie miejsca praktycznej nauki zawodu zależy od ucznia. Może je poszukać we własnym zakresie lub skorzystać z listy pracodawców, z którymi mamy podpisane porozumienia. Listy z nazwami firm i danymi kontaktowymi przekazujemy po podpisaniu wniosku o przyjecie do szkoły.

Bendiks-Waszak Marek Waszak

Bendiks Waszak jest firmą działającą na bydgoskim rynku od 1989r. Specjalnością firmy jest kompleksowy serwis elektromechaniki wszystkich typów pojazdów, maszyn i urządzeń, dystrybucja części do rozruszników, alternatorów, układów zapłonowych oraz osprzętu elektrycznego i akcesoriów występujących w branży elektromechaniki pojazdowej.

Auto-Reno-Lak

Na rynku zakład funkcjonuje jako stacja kontroli pojazdów. Usługi w tym zakresie realizowane są w dwóch oddziałach zlokalizowanych w Bydgoszczy. Pracownicy zakładu realizują usługi nie tylko profesjonalnie i na najwyższym poziomie, ale także terminowo. Oferta firmy obejmuje: instalacje gazowe, systemy klimatyzacji, elektryka oraz usługi serwisowe, diagnostyka samochodowa, ogólna mechanika pojazdowa.

Auto-Franczak

Firma działalność rozpoczęła pod koniec lat sześćdziesiątych w zakresie kompleksowych napraw powypadkowych samochodów osobowych wszystkich marek. Wykonują usługi napraw bieżących, przeglądów serwisowych, holowania pojazdów z miejsca wypadku i wypożyczalni samochodów.

Inter Car Complex

Firma specjalizuje się w naprawach powypadkowych- blacharstwo, lakiernictwo.

Nova Motor- Honda Dealer

Firma działa na rynku 2003 roku. Salon mieszczący się w Bydgoszczy, przy ul. Fordońskiej 305 słynie nie tylko ze swojej wielkości, błyszczących w słońcu aut, ale również z jakości oferowanych usług i obsługi klienta. Dowodem na to są zdobyte przez salon prestiżowe nagrody: w roku 2005 I miejsce w kategorii „Najwyższy współczynnik satysfakcji klienta serwisu" przyznana przez HONDA POLAND Sp. z o.o. jak również „Najlepsza Autoryzowana Stacja Obsługi" przyznana przez czytelników „Expressu Bydgoskiego" w 2007 roku.

Kia Motors

Firma jest najdłużej działającym autoryzowanym punktem dealerskim KIA Motors Polska na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Umowa dealerska została podpisana w 1999 roku. Długoletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej oraz wysoko wykwalifikowane i doświadczone kadry gwarantują klientom najwyższe standardy obsługi w zakresie sprzedaży samochodów. Serwis zapewnia profesjonalną obsługę zarówno w zakresie napraw mechanicznych jak i blacharsko-lakierniczych.


Zakłady kształcące w zawodzie fryzjer:


Salony Fryzjerskie Zaremba-Konopa

Salony Fryzjerskie Zaremba zrodziły się z pasji tworzenia, wrażliwości na piękno o różnych twarzach. Stanowią je ludzie ambitni, pełni energii i kreatywności, dla których praca fryzjera-stylisty jest wyrażaniem samego siebie. Nieustanne podnoszenie kwalifikacji, śledzenie nowych, światowych trendów daje naszym klientom pewność, że oddali się w ręce profesjonalistów. Ponadto praca u boku Mistrzyni Świata i Mistrzyni Europy we fryzjerstwie zobowiązuje, bowiem właścicielkami salonów są siostry Zaremba-znane i utytułowane stylistki, które wywodzą się z rodziny o długoletnich tradycjach fryzjerskich. Dlatego też cały personel salonów pracuje w myśl światowych standardów.

Kano- Joanna Nowak

Główną ofertą salonu jest profesjonalne doradztwo w zakresie doboru koloru włosów, odpowiedniej fryzury jak również doboru odpowiednich kosmetyków w zależności od indywidualnych potrzeb klientów.

Jacek Stoppel

Studio Stoppel to więcej niż zwykły salon fryzjerski. To marka kreowana od ponad trzydziestu lat. Założycielem salonu jest Jan Stoppel, międzynarodowy sędzia fryzjerski oraz prezydent światowego stowarzyszenia Intercoiffure, zrzeszającego właścicieli salonów fryzjerskich z całego świata. Studio Stoppel to tradycja, którą kontynuuje już trzecie pokolenie fryzjerów. Od samego początku istnienia, najważniejszy był dla klient. Salon od lat kształci młodych fryzjerów- część absolwentów do dnia dzisiejszego pracuje w Salonach Studio Stoppel.

Hair Atelirt Hanna Czerwińska

Nadrzędną ideą Ateliert jest perfekcyjne strzyżenie oraz dopasowanie fryzury do typu urody i rodzaju włosów. Klientom podczas wizyty poza strzyżeniem, koloryzacją i modelowaniem przedstawiane są propozycję dotyczące odpowiedniej pielęgnacji włosów.


Zakłady kształcące w zawodzie cukierników:


Cukiernia Staropolska

Cukiernia działa z pasją już od 1997 roku. Zakład stara się zapewniać klientom szeroki wachlarz asortymentu na każdą okazję, do porannej kawy czy popołudniowej herbaty, na deser, na świąteczny podwieczorek, firmową lub rodzinną uroczystość. Sztandarowym produktem są z pewnością różnorodne serniki, tradycyjne drożdżówki i lody. Od lat cukiernia współpracuje ze szkołami zawodowymi w ramach praktycznej nauki zawodu.

Cukiernie Chmielewskich

Cukiernia wykorzystuje stare rodzinne receptury oraz receptury mistrzów przedwojennych z własną modyfikacją. Produkcja wyrobów bazuje na naturalnych surowcach. Cukiernia prowadzi również sprzedaż hurtową do kilkudziesięciu punktów m.in. do sieci Polo Market. Cukiernia od zawsze szkoli uczniów i może się pochwalić wykształceniem kilkudziesięciu uczniów wśród których są właściciele cukierni.


Pracodawcy, którzy kształcą w zawodzie kucharzy:


Hotel Słoneczny Młyn

Restauracja angażuje zmysł smaku i zapachu specjałami kuchni śródziemnomorskiej. W bogatej karcie dań szef kuchni poleca duży wybór egzotycznych ryb i owoców morza. Panuje tu magiczna atmosfera, którą powstała dzięki niezwykłej harmonii świateł, dobrze zaplanowanej przestrzeni i niezwykłemu widokowi, który wyłania się zza przeszklonych ścian. Oprócz oryginalnych zakąsek i dań restauracja proponuje także tradycyjne zupy, potrawy z delikatnych mięs, dania kuchni wegetariańskiej oraz lekkie desery.

Restauracja „Karczma Młyńska”

Karczma Młyńska została wybudowana na murach starego bydgoskiego spichrzu zbożowego, który powstał w 1873 roku na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Restauracja stara się powrócić do dobrych polskich tradycji, tworząc gościom miejsce, w którym będą mogli spędzić czas w miłej atmosferze, rozkoszując się staropolską kuchnią. O dobry nastrój zadba profesjonalna obsługa oraz oryginalna i niepowtarzalna dekoracja restauracji, sprowadzona z Niemiec, Austrii oraz Włoch.

Katarynka

Restaurację wyróżnia ciekawy, artystyczny wystrój. Malowidła ścienne i barwne tkaniny, wszystko to nawiązuje do tematu katarynki. W ofercie można znaleźć ciekawie podane, tradycyjne menu w bardzo atrakcyjnych cenach.

Villa Secesja

Jego wyjątkowe położenie w cichym i malowniczym Parku im. Kazimierza Wielkiego pozostawia niezapomniane wrażenia z pobytu. Bogato dekorowane wnętrza w stylu secesyjnym stwarzają niesamowity kameralny klimat.

Dolce Vita

Włosi, traktujący jedzenie jak namiętność, bez problemu potrafią rozszyfrować genezę swoich narodowych barw - zielony kolor pochodzi od bazylii, biały od sera mozzarella, natomiast czerwony od pomidorów. Kuchnia włoska jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Znamy, ją lubimy i zajadamy się nie zawsze wiedząc jak poprawnie wymówić nazwę spożywanej potrawy. Restauracja Dolce Vita to miejsce, które przyciąga swoją oryginalnością i niepowtarzalną atmosferą.


Pracodawcy kształcący w zawodzie sprzedawca:


Zakład Krawiecki Hanna

Zakład krawiecki "HANNA" istnieje na rynku polskim nieprzerwanie od 1989 roku. Początkowo firma zajmowała się szyciem własnych kolekcji,które były sprzedawane w sklepach firmowych i innych na terenie całego kraju. Od 2008 roku sieć rodzimych sklepów firmowych nosi nazwę salonów odzieżowych "HANNA" , w których oprócz własnej oferty proponowane są staranie wyselekcjonowane kolekcje polskich i zagranicznych firm.

Paak Sp.j. Paczkowscy

Specjalizuje się w handlu sprzętem sportowym, turystycznym dla użytkowników indywidualnych, szkół, klubów oraz trofeami sportowymi. W tym czasie wielu znanych producentów i dystrybutorów powierzyło swoje przedstawicielstwa. Należą do nich m.in.: Givova, Polanik, Polsport, Mikasa. Oferujemy również sprzęt takich marek jak Wilson, Babolat, Asics, Nike czy Adidas.

Sklep Żabka

Żabka Polska S.A. jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod marką Żabka. W ciągu kilkunastu lat działalności na krajowym rynku firma zdobyła pozycję lidera tego segmentu sprzedaży. Sieć sklepów Żabka to nowoczesna koncepcja handlu detalicznego, która ma na celu zapewnienie klientom wygody dokonywania zakupów.


Pracodawcy kształcący w klasach wielozawodowych:


Darpol

Misją firmy Darpol jest osiągnięcie statusu preferowanego dostawcy w zakresie oferowanych wyrobów i usług oraz zapewnianie naszym odbiorcom wartości dodanej z dokonanych przez nich zakupów dzięki wykwalifikowanej i zaangażowanej w zaspokajanie ich potrzeb kadrze specjalistów. Przez długie lata działalności wypracowana została pozycja lidera w zakresie kompleksowego zaopatrzenia w komponenty do taboru szynowego, a oferta obejmuje już ponad 6000 pozycji asortymentowych.

Formplast

FORM-PLAST S.A. pragnie zwiększać umiejętności w celu zapewnienia ciągłego rozwoju firmy i wzmocnienia pozycji na rynku jako szanowanego i preferowanego dostawcy elementów z tworzyw sztucznych oraz form wtryskowych dla przemysłu motoryzacyjnego, elektronicznego i innych wymagających gałęzi przemysłu. Firma stawia na rozwój umiejętności w wytwarzaniu detali z tworzyw sztucznych oraz form dla przemysłu motoryzacyjnego oraz innych gałęzi przemysłu dla zwiększania zadowolenia lientów, pracowników, dostawców.

Malibud

Monter zabudowy i robot wykończeniowych w budownictwie. Firma Remontowo-Budowlana MALIBUD powstała w 1981 roku. Wieloletnia praktyka i ciągłe doskonalenie personelu sprawia, że realizowane przez firmę zlecenia są na wysokim poziomie. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie oraz praktykę połączoną z zastosowaniem najnowszych technologii pozwala sprostać najtrudniejszym wyzwaniom.

Atelbud

Firma P.W. ATELBUD rozpoczęła swoją działalność w roku 1995. Początkowo w zakresie usług znajdowało się wykonywanie instalacji elektrycznych – rozpoczynając od niewielkich budynków mieszkalnych. W miarę rozwoju oraz dzięki nabytemu doświadczeniu realizowano coraz większe obiekty: budynki wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej, biurowce, pomieszczenia opieki zdrowotnej. Współpraca z wieloma firmami oraz instytucjami pozwoliła nam zdobyć liczącą się pozycję na rynku lokalnym.

Shaper’s Polska

ARRK Shapers' Polska jest dużą, nowoczesną narzędziownią z 20 letnim doświadczeniem. Wchodzi w skład międzynarodowej grupy ARRK, oferującej innowacyjne rozwiązania w zakresie rozwoju produktów (inżynieria, prototypy, produkcja niskoseryjna, formy i narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych). ARRK Shapers’ Polska jest wiodącym producentem form wtryskowych o masie do 55 ton na rynku polskim i europejskim, dla przemysłu samochodowego ( zderzaki, deski rozdzielcze, panele drzwiowe, nadkola i inne ), a także wykonawcą usług serwisowych form wtryskowych takich jak: modyfikacje, naprawy, regeneracje form wtryskowych o masie od 1 – 55 ton dla różnorodnych branż oraz usług szybkiego prototypowania.